út 21. 11. | Michalská 441/9

Kristina Barta Trio

(p, b, d) Vstupné: 290Kč Klubové vstupné: 190Kč Vstupné na stání/bar: 190Kč Klubové vstupné na stání/bar: 90Kč
Registration is Closed
Kristina Barta Trio

Čas & Místo

21. 11. 2017 20:30
Michalská 441/9, Michalská 441/9, Staré Město, 110 00 Praha-Praha 1, Czechia

O události

Kristina Barta založila v roce 2015 vlastní trio ve složení Jan Fečo na kontrabas a Marek Urbánek na bicí. V tomto obsazení natočila první demo snímek a díky své vlastní originální úpravě známé písně Autumn Leaves (J. Kosma) vyhrála soutěž Jazz Prix 2015. Mezinárodní porotu ve složení R. Dombrowski (německý hudební žurnalista), G. Schroder (americký zástupce The Kurland Agency) a Rudy Linka (český jazzový kytarista) zaujala svým osobitým a svěžím přístupem jak k aranžování, tak k vlastním kompozicím. Trio tak vystoupilo na Bohemia Jazz Festu v Prachaticích a v Plzni před kapelou Yellowjackets.

Ve stejném roce nominoval Český Rozhlas, jako člen EBU (Evropské vysílací unie), živý záznam bakalářského koncertu Kristiny Barta do prestižní evropské soutěže mladých jazzových projektů Euroradio Jazz Competition 2016. Její trio bylo evropskou komisí vybráno mezi čtyři finalisty a Kristina Barta vystoupila spolu s Janem Fečem a Markem Urbánkem v legendárním koncertním sále Bimhuis v Amsterdamu.

„Jejich projev je kombinací jazzové tradice a snahy hledat něco nového, a to se asi porotě líbilo. Kapela navíc vyznívá optimisticky, což je možná po obdobích spíše nervního nebo depresivního moderního jazzu nový trend a napomáhá i fakt, že se jedná o mladé vynikající muzikanty, kteří neulpívají na povrchu, ale jdou přímo k podstatě hudební magie“, říká redaktor Českého rozhlasu Vltava Václav Vraný k úspěchu kapely v preštižní evropské soutěži mladých jazzových projektů Euroradio Jazz Competition 2016.

Registration is Closed

Sdílení na sociálních sítích